2015 m. liepos 27 d., pirmadienis

Sporto dienoraštis
Kartą, skaitydama mėgstamos fitneso sportininkės „Instagramo“ įrašus, radau patarimą kasdien rašyti sporto dienoraštį. Tuo metu ši mintis man pasirodė net šiek tiek juokinga. Pagalvojau: „ Na ir kokia gi prasmė kasdien rašytis kaip ir ką sportavau“?
Rašyti dienoraštį pradėjau tik nuo šio pavasario. Žinote, kodėl? Pradėjau elementariausiai pamiršti, kokiomis savaitės dienomis buvau sporto salėje ir kiek svėriau prieš 2 savaites. Nusprendžiau, kad mano smegenys ir taip apkrautos daug svarbesniais dalykais, todėl nusprendžiau rašyti dienoraštį.
Sporto dienoraštyje pasižymiu, kokiomis dienomis sportuoju, kokiomis ilsiuosi. Taip pat kiekvieną rytą atsibudusi pasisveriu ir užrašau savo svorį į dienoraštį. Kartą per mėnesį fiksuoju savo apimtis ir lyginu šiuos duomenis su ankstesnių mėnesių apimtimis.
Bent jau man, toks dienoraštis – tikras išsigelbėjimas! Viskas vienoje vietoje: neprireikia naršyti telefono programėlių ir darbo užrašų knygelės, kad rasčiau savo ankstesnius duomenis, kuriuos sugebėdavau stebuklingai kažkur „nukišti“.
Žinoma, progresą galima stebėti pasitelkus veidrodį, tačiau, kai pokyčiai nėra labai dideli ir kai savo atvaizdą matau kiekvieną dieną, galiu tiesiog nepastebėti pakitimų. Matydama besikeičiančius skaičius, įgaunu daugiau pasitikėjimo savimi ir daugiau valios siekti savo užsibrėžto tikslo. Be to, į sporto dienoraštį rašau ir svorius, su kuriais dirbu.
Labai smagu pavarčius knygutę pamatyti, kad anksčiau pritūpimus dariau tik su 40 kg, o dabar – jau su 65 kg. Neseniai pradėjau rašyti ir visą maistą, kurį suvalgau dienos metu. Tai ypač praverčia, kai tik pradedate laikytis dietos arba nesuprantate, kodėl svoris stovi vietoje.
Dažnai problemos su svoriu atsiranda ne nuo pagrindinių valgymų, o dėl užkandžiavimų, kai suvalgomas tik „pakelis riešutukų“ ar tik „5 bananai”. Suvartojimo maisto surašymas padeda labiau save kontroliuoti, stebėti, kokie produktai gali stabdyti norimus ir siekiamus rezultatus.
Sporto dienoraštis iš tikrųjų – labai naudingas dalykas, kuris gali Jums labai praversti ir palengvinti tikslo siekimą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą