2015 m. rugpjūčio 30 d., sekmadienis

Šiek tiek apie varžybinį pozavimą

Kai nusprendžiau ruoštis pirmam varžybų sezonui sunkiausia dalis man atrodė mityba. Iš kitų pažįstamų sportininkių buvau girdėjusi daugybę istorijų apie griežtą varžybinę dietą, todėl įsivaizdavau, kad bus tikrai nelengva ir man, didžiajai smaližei, bus tikras iššūkis išbūti be saldumynų.

Niekada neįsivaizdavau, kad sunkiausia dalis pasiruošime man bus ne mityba,o pozavimas. Visada galvojau: "na kas čia tokio pastovėti scenoje ir atsistoti į reikiamas pozas". Pirmas bandymų pozuoti dienas supratau, kad labai lengva tikrai nebus. Neužtenka tiesiog išlipti į sceną. Geram pasirodymui reikia daug pasitikėjimo savo jėgomis, savo jaudulio valdymo, charizmos, plastiškumo, laisvumo. Visa tai neateina savaime, reikalinga praktika. Labai daug praktikos.

Pozavimas yra juodas darbas su savimi. Per kelias minutes scenoje, kai šalia stovi keliasdešimt merginų, nepaprastai svarbu išsiskirti ir mokėti parodyti savo privalumus ir nuslėpti trūkumus. Teisėjai vertina tą, ką mato scenoje, todėl mokėjimas taisyklingai pozuoti itin svarbus. Neatkalus savo geriausių pozų galima likti tiesiog neįvertinta ir užimti žemesnę vietą. Scenoje deja priešais nėra veidrodžių, į kuriuos žiūrint galima būti pasitaisyti ir lengviau atsistoti į pozą. Be to, scenoje visada yra daug sunkiau pozuoti negu namuose ar sporto salėje, nes atsiranda bent minimalus jaudulys,o kai kurioms ir scenos baimė.

Vakar Kaune dalyvavau Kristinos Karaliūtės - Stoliarovienės pozavimo kursuose. Buvo itin naudinga pasiklausyti sportininkės su 10 metų stažu patarimų apie Lietuvos ir tarptautines varžybas bei jų skirtumus. Sužinoti apie pozavimo gudrybes, taisyklingą "T walkingą", elgesį scenoje. Gaila, kad kai ruošiausi pirmą kartą, tokio seminaro nebuvo ir tokius klausimus kaip: kokį grimą pirktį, kaip paruošti kūna prieš grimavimą, kokie turi būti varžybiniai bateliai ir bikinis nebuvo kam užduoti. Dėl to šiek tiek prašoviau su savo pirmuoju bikiniu.

Visoms besiruošiančioms naujokėms tikrai rekomenduočiau smarkiai dirbti su savo pozavimu ir savęs pateikimu, nebijoti kreiptis į patirtį scenoje turinčias sportininkes , nes iš Youtube mokytis pozavimo tikrai nėra labai lengva. Be to, išmokus netaisyklingai, labai sunku save išmokyti pozuoti kitaip.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą