2015 m. rugsėjo 3 d., ketvirtadienis

Maisto paruošimas visai dienaiPradėjus sveikai maitintis, pas mane atsirado kasdieninis rytinis maisto gaminimo ritualas, kurį per 2 metus idealiai "atkaliau" ir kuris užima kažkur 40 minučių.

Nemėgstu šaldytuve pastovėjusio maisto, ypač neskanu valgyti šaldytuve pabuvusius ryžius, todėl nusprendžiau maistą ruošti kasdien. Mano rytas prasideda 7.30 - 8.00 h. Pirmiausia multifunkciniame puode pradedu sau ruošti kiaušinienę pusryčiams. Gaminu ją priklausomai nuo to ar ruošiuosi varžyboms ar ne: jei ruošiuosi į kiaušinienę dedu brokolius, mėgstamus prieskonius, jei nesiruošiu -neatsisakau ir pomidorų, šiek tiek sutarkuoto sūrio. Kol 10 minučių kepa mano skanioji kiaušinienė puode išsiverdu ryžių visai dienai ir keptuvėje arba orkaitėje kepu vištieną arba jūrinę žuvį. Iškepusi kiaušinius, multifunkciniame puode verdu avižinę košę kažkur 15-20 minučių. Per tą laiką, iškeptą vištieną ir išvirtus ryžius paskirstau per 4 indelius savo 12,15,18 ir 21 valandos valgymams.

Savo mitybos savaitę esu suskirsčiusi į jautienos, kalakutienos, vištienos,  žuvies ir jūros gėrybių dienas. Taip man daug greičiau paruošti sau maisto visai dienai.

Paskutinį savo dienos valgymą visuomet pasiruošiu likus 15 minučių iki valgymo kažkur 23.15 h. Tai visuomet būna varškės kokteilis arba kiaušinienė.

Anksčiau, kai mano darbo diena prasidėdavo nuo 9 h ryto, šį maisto paruošimo ritualą darydavau vakare. Iš tikrųjų, su kiekvienu mėnesiu išmokstu vis greičiau paruošti maisto sau, išmokstu vienu metu kol kepa vienas patiekalas, padaryti kitą ir tokiu būdu sutaupau laiko. Daugelis sako, kad neturi laiko gamintis 6 patiekalus per dieną, bet manau tai eilinis pasiteisinimas, kodėl žmogus tiesiog nenori maitintis sveikai. Pati tikrai negaliu skirti maisto gaminimui labai daug laiko ir stovėti prie puodų 6 kartus per dieną. Dėl to, atradau sau tinkantį variantą - visos dienos maisto pagaminimą ryte.


Iš anksto pagamintas maistas, kuris yra kartu su Jumis darbe/universitete/kelionėje leidžia nenukrypti nuo siekiamų tikslų ir nepasiduoti nesveiko maisto pagundoms. Kai išalkstate, sveikas maistas visada su Jumis ir nereikia laužyti galvą, ką sveikiau suvalgyti "Statoile" ar  kokioje nors kavinėje. Be to, sutaupysite ir pinigų, kuriuos galėsite išleisti kur kas naudingiau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą